Nasi Artyści


Współpracujemy z ponad 30 artystami z całej Polski oraz Europy wschodniej. Ich twórczość zobaczą Państwo w naszych galeriach zarówno podczas codziennej ekspozycji, jak i w trakcie licznych wystaw oraz wernisaży. W trakcie tych ostatnich spotkacie Państwo wybitne osobistości z szeroko pojętego świata artystów w naszej kazimierskiej galerii przy ul. Lubelskiej 33.

Poniżej prezentujemy Państwu sylwetki niektórych twórców...

Aleksander Avetisyan

Urodził się w 1955 r. w Baku w Azerbejdżanie. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Artystycznej w Erewaniu, którą ukończył w 1974 r. Od 1994 r. mieszka i pracuje w Polsce. Uprawia malarstwo olejne na płótnie i desce. Jego ulubione tematy to pejzaż, portret oraz martwa natura. Chętnie maluje ikony i kopie.


Borowscy

Należą do światowej czołówki artystów szkła. Szklane naczynia i rzeźby, które od ponad 30 lat tworzy Studio Borowskich, mają tak niepowtarzalny styl, że z łatwością wypatrzymy je w galeriach całego świata. Raz zobaczone pozostają w pamięci na zawsze. Czyste kolory - kontrastowo łączone, fantastyczne formy inspirowane magicznym realizmem i perfekcyjny szlif są nie do pomylenia. Stanisław Borowski zaczynał swą szklaną przygodę w latach 60-tych w hucie szkła w Krośnie. Na początku lat 80-tych wziął udział w międzynarodowym konkursie w szkle artystycznym. Osiągnięty w nim sukces otworzył mu drogę do otwarcia własnej pracowni. Dziś we własnej, prywatnej hucie w Tomaszowie Bolesławieckim pracuje wraz z trzema synami: Pawłem, Wiktorem i Stanisławem Janem. Specjalnością Borowskich są unikaty (Artist Edition) i krótkie serie dzieł (Studio Line i Outdoor Objects). Dzieła Borowskich oglądać można w najważniejszym muzeum szkła – Corning Musem of Glass w Nowym Jorku.


Małgorzata Dawidiuk

Urodziła się w 1967 r. w Wisznicach na Podlasiu. W Nałęczowie ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. Studiowała w latach 1988-1994 na Akademii Sztuk Pięknych im. I. E. Repina w Petersburgu na Wydziale Malarstwa i Konserwacji – specjalizacja ikona.
Obecnie prowadzi pracownię konserwatorsko–artystyczną „IKOS”. Jest twórcą wielu dzieł sakralnych w postaci ikon, ikonostasów, polichromii, między innymi w Chołowicach, Koszalinie, Krynicy, Niagou (Słowacja), Olsztynie, Zamienicach k/Legnicy.Urodziła się w 1967 r. w Wisznicach na Podlasiu. W Nałęczowie ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. Studiowała w latach 1988-1994 na Akademii Sztuk Pięknych im. I. E. Repina w Petersburgu na Wydziale Malarstwa i Konserwacji – specjalizacja ikona.
Obecnie prowadzi pracownię konserwatorsko–artystyczną „IKOS”. Jest twórcą wielu dzieł sakralnych w postaci ikon, ikonostasów, polichromii, między innymi w Chołowicach, Koszalinie, Krynicy, Niagou (Słowacja), Olsztynie, Zamienicach k/Legnicy.


Patrycja Dubiel

Patrycja Dubiel to niesamowita rzeźbiarka. Jako jedyna tworzy malaturę (malowanie pod dwiema warstwami szkła, a następnie wypalanie w piecu), wykonuje szklane rzeźby, zajmuje się ilustracją i projektowaniem graficznym. Swoją przygodę ze szkłem rozpoczęła na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, gdzie ukończyła Wydział Szkła i Ceramiki w 2003 r.. Freelancer. Stypendystka: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego /2002/, Fundacji Kivanis Wratislavia /2003/ oraz wyjątkowe Stypendium twórcze w “Studio Borowski” /2004/.
To właśnie u Borowskich nauczyła się wielu technik i praktycznych rzeczy. Twórczość Patrycji Dubiel wymyka się utartym schematom, zwłaszcza w dziedzinie szkła. Jej rzeźby są lekkie w formie, a okazują się mocne w treści – rzeźba, malarstwo i rysunek idą ze sobą w parze. Rysunek to jej drugie ja - to graficzka. Łączenie niekonwencjonalnych i pozornie niewspółgrających technik to jej marka. Jest autorką zabawnych rysunków, surrealistycznych rzeźb a także niecodziennej zastawy stołowej. Została doceniona nie tylko przez koneserów sztuki. Patrycja Dubiel jest laureatką licznych nagród i wyróżnień, m.in. Nagroda Prezydenta Rzeczpospolitej – Dyplom Roku 2003, nagroda w konkursie Szkło Młodych 2003; Nagroda firmy Archicom w konkursie “Design–Antydesign” organizowanym przez ZPAP we Wrocławiu. Brała udział w ponad 60 wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego.


Irena Duszacka

Urodziła się w 1965 r. w Dniepropietrowsku. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Sankt Petersburgu w 1989 r. - wydział malarstwa. Przez profesorów była wyróżniana w technice w której pracuje i do dnia dzisiejszego nie ma sobie równych - w akademickiej akwareli. Jako jedyna wykonuje własną technikę – haft na jedwabiu połączoną z malarstwem. Dorobek jej zawodowy wzbogaca także praca w najstarszej Akademii Sztuk Pięknych we Francji w Tur. Wystawy indywidualne i zbiorowe m.in. w Stanach Zjednoczonych, Francji i Polsce.


Napisz do nas!

: 6 + 12 =
Nasz Facebook
Nasz Instagram
Nasz kanał YouTube